1967 yılında Kahramanmaraş’ta doğdum. Evliyim ve 2 çocuğum var. Çocukluğum İstanbul, Kayseri ve Kahramanmaraş’ta geçti. En son Antalya’ya yerleştik ve yaklaşık 40 yıldır da Antalya’dayız. Çocukluğumdan beri İngilizceye karşı bir ilgim vardı ve küçük yaşlarda kendi kendime öğrenmeye çalıştım ve başarılı olduğumu da düşünüyorum. 1995 yılından beri serbest çevirmenlik yapıyorum. Şimdi Rusça da öğrenmeye başladım ve çevirmenlik yapmasam da, bu dili de geliştirmeyi çok istiyorum. Ama çok zor bir yapısı var ve açıkçası zorluyor beni :).

Kitap okumayı çok severim ve tür ayrımı asla yapmam. Bilginin çok değerli olduğuna inanırım bu nedenle de bildiğimi paylaşmayı çok severim. Bana göre paylaşılmayan bilgi çöplük gibidir! İnsan hafızasını boşa işgal eder ve zamanla yok olur. Bu durumda da BİLGİ olma özelliğini yitirir.

Müzik bir diğer tutkum! Hemen her tür müziği dinlerim. Her anlamda rahatlama sağlayan, zihni dinlendiren, müthiş bir bilim bence. Amatörce gitar çalsam da, bir enstrümanı iyi bir şekilde çalabilmeyi çok isterdim. Televizyon seyretmeyi sevmesem de bilim kurgu başta olmak üzere, film ve dizi izlemeyi severim.

Maalesef hiç bir zaman spor yapan biri olmadı. Denediğim zamanlar çok oldu ama gerisi hiç gelmedi. Ama abartmadan, mutlaka spor yapmanızı, özellikle geçlere ve genç hissedenlere, tavsiye ederim. İnsan yaşı ilerleyince “neden” diye soruyor çünkü 🙂