Çalışmaya 13 yaşlarında başladım. Çocukların yapabileceği bazı basit işlerden sonra, Liseden mezun olunca, bir süre Talya otelinde komi olarak çalıştım. Daha sonra askeri okula gittim ve 1986 yılında mezun olarak, çalışma hayatına ilk ciddi adımı atmış oldum. 1993 yılında Üstçavuş rütbesiyle ordudan ayrıldım ve sivil hayata tekrar döndüm.

1993-1996 arasında küçük bir acentada rehberlik yaptım. 1997 yılında bir otelin resepsiyonunda görev aldım ve havacılık aşkımdan dolayı, bu otelden ayrılarak, Çelebi Hava Servisine operasyon memuru olarak başladım. Farklı tiplerde birçok uçağı opere ettim ve koordine departmanında da görev aldım. Bu görevler esnasında çok yeni şeyler öğrendim. 1995 yılında sendikaya üye olduğum için, işten çıkartıldım.

Havacılık vazgeçilmez bir tutkuydu benim için. Şimdide öyle ama, o zamanki yoğunluğu yok. Yabancı hava yolu şirketlerine temsilcilik hizmeti veren bir firmaya, istasyon müdürü olarak işe başladım. Bu firmanın acenta bölümü de vardı ve her iki şirketin işlerini operasyonel bazda, yönetmeye başladım.

Bu firma, iç çekişmeler nedeniyle kapanınca, Bayındır Dış Hatlar Terminaline başvurdum ve Danışma ve Haberleşme Supervizörü olarak, terminalin kuruluşunda ve personel eğitimlerinde görev aldım. Fakat vardiyalı çalışmak artık çok yorduğu ve evlilik hayatını da negatif etkilediğini düşündüğüm için, yaklaşık 2 sene istifa ettim ve Dış Ticaret Sektörüne transfer olarak, SFKa International isimli şirketim kurdum. Yaklaşık 10 yıllık bir şirket macerasını, yanlış bir kararım neticesi, kapatmak zorunda kaldım ve 2014 yılına kadar dış ticaret sektöründe çalıştım.

Çalışma hayatım süresince birçok ülkeyi görme şansım oldu ve bunun da bana kattığı çok şey olduğuna inanıyorum. 2014 yılında emekli oldum ve 1995 yılından beri sürdürdüğüm serbest çevirmenlik işine ve Asgardia Parlamenteri olarak hayatıma devam ediyorum.