Neden Asgardialı Olmalıyım?

Neden Asgardia Uzay Ulusuna Katılmalıyım?

Neden Asgardia Resident Olmalıyım?

İlk kurulduğu günden beri (tam olarak 2. gün katıldım), bir Asgardialıyım. Katıldığım ilk günlerden itibaren aktif ve etkin bir şekilde rol almaya özen gösterdim. Açıkçası çocukluk özlemim olan UZAY, beni Asgardia‘ya çekti ama tabii ki esas neden bu değildi!

Bildiğiniz gibi dünyayı mahvettik! Dünya üzerinde bizden başka bir canlı türü yoktur ki, kendisine hava, su, yiyecek, barınma ve daha birçok konuda cömert olan Dünyayı, belki de daha net ismiyle DOĞA‘yı, yok etsin! Bu yok edişin, bana göre, en büyük ve hatta tek nedeni ise AÇ GÖZLÜLÜK!

Daha fazla toprak ve dolayısıyla daha fazla yıkım! Her mahvedilen doğa parçası da, maalesef, diğer canlıların yaşam alanlarını yok ediyor. Ama bu insanları durdurmuyor! AÇ GÖZLÜLÜK en baştaki nedense de buna yönlendiren güdüleri sağlayanlar da aç gözlülüğün Nirvanasında yaşayan Siyasiler, daha çok para peşinde koşan acımasız holdingler, sömürgeciliği vazgeçilmez olarak gören Sömürgeci devletler!

İşte tüm bunlar ve daha fazlası nedeniyle, geleceğimiz olan ÇOCUKLARIMIZ için Asgardialı olmalıyız. Gelecek nesillerimize, onlardan emanet aldığımız değerleri sapsağlam teslim etmeliyiz. Asgardia’ya katılmamın birinci nedeni budur! Lütfen sizler de düşünü! Neden Asgardialı olmalıyız?

Peki, Tamam! Ama Neden Yıllık ücret Ödemek Zorundayım?

Takdir edersiniz ki, bir ülke kurmak öyle sanıldığı gibi kolay bir şey değil. Asgardia şu an için Online olsa bile, birçok gideri bulunmaktadır. Asgardia bir ULUS haline gelene kadar neredeyse tüm masraflar Devlet Başkanımız tarafından ödendi. Şahsi hesabından tabii ki! Bu şekilde devam ettiği takdirde de bir devlet olmaktan çok, bir şirket gibi devam etmek zorunda kalacaktı.

Yıllık 100€ birçok ülke için (Türkiye de dahil) oldukça yüksek bir tutar. Bunu kabul etmemek imkansız. Ancak, aylık olarak bir kenara atılabilecek bir miktar, ödeme zamanı geldiğinde yardımcı olacaktır. Lütfen beni yanlış anlamayın! Kimseye akıl vermek gibi bir niyetim olmadığı gibi, haddim de değil! Ama eğer amaç geleceğimiz teslim edeceğimiz çocuklarımız ise, bir şekilde de yolunu bulmamız gerekiyor.

Kaldı ki, yaşadığımız tüm ülkelerde, işlerin bir şekilde yürütebilmek ve devamlılığı sağlamak için uygulanan birçok yöntemle birlikte, vergi sistemi de bulunmakta. Bu 100€’yu, en azından bir süre, Asgardia’nın gelişimi için bir vergi olarak düşünmek, belki de, biraz daha kabullenmemizi kolaylaştırabilir.

Asgardialı Ne Tür Avantajlarım Olacak?

Yukarıda da bahsettiğim gibi, bir ülke kurmak öyle basit bir şey değildir. Dolayısıyla, henüz tüm aşamaları tamamlamamış olan Asgardia için, önümüzdeki yapılması gerekenler listesi oldukça kalabalıktır. Bunları sıralayacak olursak;

 • Diğer ülkelerle ikili ilişkiler geliştirmek,
 • Diğer ülkelerle ikili anlaşmalar yapmak,
 • Asgardia içindeki devletleşme alt yapısının sağlam bir şekilde kurulması için, gerekli yasa çalışmaları yapmak,
 • Etkin ve güvenilir bir ekonomi politikası oluşturmak,
 • Etkin ve sürekliliği olan, bilime ve öğrenmeye, araştırmaya öncelik veren bir eğitim sitemi oluşturmak ve hayata geçirmek,
 • Ülkenin yapısı gereği, diğer ülkelerden farklı ve daha insancıl bir adalet ve hukuk sistemi kurmak,
 • Yine, diğer ülkelerden farklı olarak, hem siber hem de fiziki güvenlik alanlarında etkin olacak bir güvenlik sistemi geliştirmek.

Bunlar çoğaltılabilir tabi ki. Tüm bunlara baktığımızda, Asgardia’nın 100€ Resident Ücreti ile sağlayacağı avantajlar, şimdilik, biraz daha sınırlı olacaktır. Neler olacak bu avantajlar bir bakalım:

 • Ebeveynlerden birinin bu ücreti ödemesiyle, 18 yaş altı çocuklar da Resident statüsü kazanacaklar.
 • 18 yaş altı çocuklar da dahil, tüm aile (ebeveynlerin her ikisi de ödemişse tüm aile. Aksi takdirde, sadece ödeyen ebeveyne) Asgardia Kimlik kartı sahibi olacak. (Bu kimliklerin fiziki olarak hazırlanması ve dağıtılması dağıtılması konusunda çalışmalar devam ediyor. Zamanla ilgili bilgi, resmi olarak verildiğinde, sizlerle paylaşılacak.)
 • 18 yaş altı çocuklar da dahil, tüm aile (ebeveynlerin her ikisi de ödemişse tüm aile. Aksi takdirde, sadece ödeyen ebeveyne) Asgardia Pasaportu sahibi olacak. (Bu Pasaportların fiziki olarak hazırlanması ve dağıtılması konusunda çalışmalar devam ediyor. Zamanla ilgili bilgi, resmi olarak verildiğinde, sizlerle paylaşılacak.)
 • 40 yaşını aşmış her bir Asgardia Resident Parlamentoya girmek için seçimlere katılabilecek.
 • Vatandaşlık işlemleri başladığında, bu ücretleri ödeyenler öncelikli olarak Vatandaşlık statüsünü alacaklar.

Şimdilik sadece bu avantajlar sağlansa da, her gün yeni bir gelişmenin yaşandığı ve ikili ilişkiler konusunda çalışmaların yapıldığı Asgardia’da, daha farklı avantajlar da olacaktır. Tıpkı yaşadığınız ülkedekine benzer ve hatta daha da etkili, cezbedici avantajlar elde edebileceksiniz.

Sorularınız için iletişim sayfamız aracılığıyla bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir