Parlamento Haberleri

Parlamento çalışmaları ile ilgili haberler…

Parlamenterlerle ilgili haberler…

Yasa çalışmaları ile ilgili haberler…

Sayın Lembit Öpik’in mazeretleri nedeniyle Viyana’da gerçekleşen fiziki toplantıya katılamamaları nedeniyle, seçilen parlamenterleri onaylaması ve ileriye dönük planlamaların yapıldığı İstanbul toplantısından kareler…

Parlamentomuzda 155 sandalye bulunmaktadır...

Şu anda 95 sandalye dolu durumdadır. 55 sandalye ise, çeşitli nedenlerle boşalmış ve bu nedenle de ara seçim yapılmaktadır. 31 Ekim tarihinde bitmesi planlanan ara seçim, tüm dünyayaı sarsan pandemi nedeniyle, 10 Aralık tarihine kadar uzatılmıştır. Parlamenter olmak isteyen Asgardialıların, öncelikle 100 € olan Resident ücretini ödemesi gerekmektedir. Daha sonra ise hazırlayacağı programı sisteme kaydedecek ve onaylanmasının ardından, oylamaya katılabilecektir. Parlamentoya girebilmek için 40 yaş ve üseri olmak gerekmektedir.

Daha detaylı bilgiye Asgardia.Space sayfasından ulaşabilirsiniz (İngilizce) ya da DETAY BİLGİ butonuna tıklayarak, PDF dosyasını indirebilirsini (İngilizce)

Parlamento toplantıları nasıl yapılıyor?

Tüm parlamento toplantıları dijital ortamda yapılmaktadır. ZOOM platformunda görsel ve işitsel olarak yapılan toplantılarda, gerekmesi durumunda İspanyolca ve Rusça simultane tercüme de yapılmaktadır. Her hafta Perşembe geceleri gerçekleşen toplantılarda, Bütçe, Yasa, Öneriler görüşülmekte ve oylanmaktadır. Bu haftalık toplantılar haricinde ALF toplantılarına da isteyen her parlamenter katılabilmektedir. ALF toplantıları belirli konularda olmakta ve bu nedenle de herkes yerine isteğe bağlı olarak katılım olmaktadır. Ancak genellikle katılım oldukça çok olmakta ve oldukça da uzun sürebilmektedir.

Parlamento ZOOM Toplantısı
Dış İlişkiler Komitesi ZOOM Toplantısı

Viyana'da Düzenlenen Açılış Gecesinden Kareler...

Sosyal Medya Sayfalarımızı Ziyaret Edin