Bilgi & İletişim Komitesi

Hükümetin bilgi politikasının yanı sıra dünya çapındaki ve uzaydaki faaliyetlerinin kapsamını detaylandırmak, koordine etmek ve yaymak. Tüm vatandaşlara Bilgi ve İletişim Teknolojisi (ITC) erişimi sağlamak ve bilgilerin kullanımını ve içeriğinin doğruluğunu korumak.

Komite Başkanı: Dennıs Shoemaker

vatandaşlık Komitesi

Vatandaşlık Komitesinin görevi, Vatandaşlık Bakanlığı’nın ve ilgili kamu kurumlarının harcamalarını, idaresini ve politikasını denetlemektir.

Komite Başkanı: Arıadne Gallardo

Dış İlişkiler Komitesi

Dışişleri Komitesinin görevi, Dışişleri Bakanlığı’nın ve Dışişleri Bakanlığı ile bağlantılı diğer organların harcamalarını, idaresini ve politikasını incelemektir.

Komite Başkanı: Benjamın Dell

Adalet Komitesi

Adalet Komisyonu, Adalet Bakanlığının harcama, idare ve politikasının etkin çalışmasını sağlamak üzere atanır.

Komite Başkanı: Sotırıos Alexandros Mouzakıtıs

Ticaret Komitesi

Ticaret Komitesi, Ticaret Bakanlığı ile ilgili kamu kurumlarının harcama, idare ve politika süreçlerine katkıda bulunmak üzere atanır.

Komite Başkanı: John Edward Fıne

Bilim Komitesi

Bilim Komitesi, Hükümet politikasının iyi bilimsel ve mühendislik tavsiye ve kanıtlarına dayandığından emin olmak için vardır.

Komite Başkanı: Luca Sorrıso Valvo

Gençlik & Eğitim Komitesi

Gençlik ve Eğitim Komitesi, Gençlik ve Eğitim Bakanlığı ve ilgili organlarının politikasını, idaresini ve harcamalarını izler.

Komite Başkanı: Borıs berenfeld

Kültür Komitesi

Kültür Komitesi, Kültür Bakanlığı ve ilgili organların politika, idare ve harcamalarının geliştirilmesine katılır.

Komite Başkanı: Cheryl Gallagher

Emniyet & Güvenlik Komitesi

Emniyet ve Güvenlik Komitesi, Asgardia’nın iletişim, ticaret ve ticaret sistemlerinin bütünlüğünü korumaya yardımcı olmak için atandı.

Komite Başkanı: Mıchael chırıno

Finans Komitesi

Finans Komitesi hizmet harcamalarını dikkate alır ve Asgardia bütçesinin hazırlanması ve ayrıntılı incelemesinden özel bir sorumluluğa sahiptir.

Komite Başkanı:Alexander Ryzhy

ÖZKAYNAK & KAYNAKLAR KOMİTESİ​

Öz Kaynak ve Kaynaklar Komitesi, Asgardia’nın ve ilgili kamu kurumlarının kaynaklarının harcamalarını, idaresini ve uygulamasını incelemek üzere atanır.

Komite Başkanı: Alex Alshvang

Ürettim Komitesi

Üretim Komitesi, İmalat Bakanlığı ve ilgili kamu kurumlarının etkin idare, harcama ve politikasına katkıda bulunmak üzere atanır.

Komite Başkanı: Fernandes Jimenez Motte