Ne kadar kişisel bir site gibi görünse de web sitesinin ana amacı kendimi tüm Asgardialılara ifade edebilmek ve tanıtabilmektir. Ben Kimim ve ulusumuzu geliştirmek için bugüne kadar “neler yaptım?”, “şu anda neler yapıyorum?”, ve “gelecekte neler yapacağım?” sorularının cevaplarını vereceğim. Daha sonra ise Asgardia içerisindeki gelişmeler, Parlamento ve Komite çalışmaları hakkında bilgiler vereceğim.

Öncelikle Asgardia‘ya katılma sürecinden başlayarak, kendimle ilgili kısa bir bilgi vermek istiyorum.

Asgardia’yı ilk duyduğumda, ilk işim biraz araştırma yapmak oldu. Biraz araştırma yaptıktan sonra, sayın Dr. Ashurbeyli ismine ulaştım. Bu isim üzerinde yoğunlaşarak, araştırmamı derinleştirdim.

Açıkçası, o güne güne kadar Sayın Ashurbeyli‘nin adını hiç duymamıştım. Azeri asıllı bir Rus iş adamı ve Bilim adamı olduğunu, bir çok yazılım ve bilim alanında faaliyet gösteren şirketleri olduğunu ve Rusya‘nın hatırı sayılır zenginlerinden ve köklü ailelerinden olduğunu öğrendim. Yani oldukça saygınkredibilitesi yüksek, Rusya içerisinde saygın bir yeri olan bir bilim adamı kimliğine sahip birisi, bir oyun oynuyor olamaz diye düşündüm ve sonrasında da bu yeni oluşum (o dönemlerde bu şekilde adlandırıyordum) içerisinde yerimi almalıyım diye düşündüm. Asgardia’ya ilk katılanlardan ve Asgardia Anayasasını da ilk onaylayanlardan biriyim ve bundan gurur duyuyorum.

Daha sonra, her hangi bir görev verilmeksizin ve tamamen kendi inisiyatifimle, Facebook’daki (Asgardia Turkey and Asgardia Turkey (Official Group)) bazı önemli yazıları, paylaşımları ve etkinlikleri tercüme ederek yayınlamaya başladım. Aynı yazıları Asgardia.Space forum sayfalarında da paylaşmaya ve insanları bilgilendirmeye devam ettim. Daha sonra gönüllü alımı olduğunu öğrendim ve başvurdum ve yapılan görüşme ve değerlendirmeler sonucu, CIVIC.ASGARDIA eğitimlerine katıldım. Eğitimim tamamlandıktan sonra National Community Manager (NCM) olarak atandım. Artık resmi olarak gönüllü olmuştum.

Bu arada, ilk resmi seçimler olan Debutant (bir tür yerel liderlik) adaylığımı açıkladım ve birçok destek alarak tam seçildim derken, Parlamento seçimleri açıklandı ve Debutant seçimleri de Mayor olarak devam etti. Debutant adaylığından çekilerek, bir adım daha ileri giderek, Parlamento Seçimlerine girmeye karar verdim. 3. Bölgeden (Türkçe Konuşan Asgardialıları Temsil Edildiği Bölge) aday oldum. Ama şuan için herhangi bir bölgenin değil, tüm Asgardia‘nın bir Parlamenteri olarak görev yapmaktayım. Seçimlerden sonra kurulan komitelerden Dış İlişkiler Komitesine girdim ve şuan için de bu komitenin başkan yardımcısı olarak görev yapmaktayım.

Tek hedefim ve amacım sizlerle birlikte çalışarak, daha parlakdaha güvenlidaha şeffaf ve barış dolu bir geleceği hazırlamaya çalışmaktır.

Bu sayfayı da bu amaçla kurdum. Bu sayfayı kurarken ki en önemli hedefim ciddi ve disiplinli bir şekilde çalışarak, fikirleriniziönerilerinizi ve eleştirilerinizi hızlı bir şekilde öğrenip, siz değerli Asgardialılarla birbirimize daha hızlı ulaşabilmeyi sağlamaktır ki böylece çözüme de hızlı bir şekilde ulaşabilelim.

Bu arada, Logo ile ilgili de bir kaç küçük bilgi paslaşmak istiyorum. Logom kardeşim İsmail Kaplan tarafından tasarlandı. Kendisi web tasarım ve programlama uzmanıdır. Logonun ifade ettikleri ise şu şekildedir:

  1. Logonun üstündeki 3 yıldız 3. Bölgeyi simgeliyor.
  2. En üstte bulunan Koyu Mavi ve alt kısımda bulunan Kahverengi ise Asgardia’nın ilk kuruluşundaki renklerdir.
  3. En ortada bulunan Beyaz Hilal ise UFUK çizgisini sembolize etmektedir.

Asgardia Ruhunu yansıtan kardeşime çok teşekkür ediyorum.

Şeref Kaplan

Asgardia Parlamento Üyesi