Asgardia Parlamento Seçimleri

Parlamento Seçimleri İçin Aday Olmak ve Oy Kullanımı İçin Rehber

Birisinin temsil etmeyi amaçladığı seçim bölgelerinde fiziksel olarak ikamet ediyor olmasına gerek yoktur. Bununla birlikte, muhtemel milletvekillerinin temsil ettikleri bölgenin (3. Bölge – Türkçe) dilinde akıcı bir şekilde konuşabilmesi gerekmektedir. Adayın dil yeterliliği, Asgardia Merkezi Seçim Komitesi tarafından değerlendirilecektir.

Kendinizi Parlamento Üyeliğine aday göstermek için, programınızı açıkça belirttiğiniz kampanya profiliniz ve dönem boyunca başarmak istediğiniz hedefler için diğer adaylarla yarışmalısınız. Tüm kampanya bilgileri İngilizce olarak verilmelidir.

Kampanya profilleri, parlamento seçimlerinin sonuçlanmasından 30 gün öncesine kadar düzenleyebilirsiniz. Bir adayın kampanya profilini değiştirmesi durumunda, seçmenlere değişiklikler bildirilir ve bu durumda da oylarını farklı bir adaya verebilirler. Bu nedenle, lütfen yapacağınız çalışmayı ciddiyetle ve titizlikle yapınız.

Aday olmak isteyenlerin, ayrıca, aşağıdaki belgeleri de göndermesi gerekmektedir:

  Güncel Vesikalık Fotoğraf
(Mümkünse Biometrik)
  Geçerli bir Özgeçmiş
  Geçerli Bir Kimlik Belgesi
(Tarama Yapılarak)
  İki adet Öneri
  • Öneri konusu netleştiğinde, daha sonra sizlere bildirilecektir.

Parlamento üyesi olmak ve kendinizi aday göstermek için 18 yaşında veya daha büyük olmanız ve Asgardia Anayasasını kabul etmiş olmanız gerektiğini UNUTMAYIN.

Oy Kullanmak İçin Rehber

  • Sadece seçim bölgelerinde ikamet eden seçmenlerin o bölgedeki bir Parlamento üyesi için oy kullanmasına izin verilir.
  • Aynı seçimde sadece bir bölgede oy kullanabilirsiniz.
  • Sadece bir aday için oy kullanabilirsiniz. Bir adayın kampanya profilini değiştirmesi durumunda, değişikliklerden haberdar olursunuz ve bu durumda oyunuzu farklı bir adaya vermek hakkına sahipsiniz.

Parlamento Adayları İçin Son Adım

Seçim bölgelerinde en fazla oy alan adaylar, Asgardia Merkezi Seçim Komitesi tarafından yapılan mülakat turuna geçmeye hak kazanmış olacak. Seçilmiş olan Parlamento Üyeleri, Asgardia Merkezi Seçim Komitesi tarafından görüşülüp, Devlet Başkanı tarafından onaylanana kadar göreve gelemeyecekler.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: