Asgardia Merkezi Seçim Komisyonu Adaylık Şartları Güncellemesi

Değerli Türk Asgardialılar ve Parlamento Adayları ya da Aday Olacak Asgardialılar!

Aşağıda Merkezi Seçim Komisyonu tarafından hazırlanmış adaylık başvurusunda dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bilgileri bulacaksınız. Lütfen aday olmaya karar vermeden önce, bir kez daha gözden geçirin. Bu konuda birçok paylaşımımız olmasına rağmen, hala eksik ya da yanlış başvurular olmakta ve bu başvurular da iptal edilmektedir.


Kampanyanızın geçerli olduğundan ve topluluk oylarının boşa gitmediğinden emin olmak için, tüm adaylara birkaç şey hatırlatmak isteriz:

  1. Gerçek adlarınızı PROFİL adınız olarak kullanıyor olmalısınız. Bunu yapmayan adayların, adaylıkları kampanya döneminin sonunda onaylanmayacak ve oyları geçersiz sayılacak. (Not: Fotoğraf konusunda sıkıntı yaşamamanız için, ya biometrik bir resim ya da kafa ve yüzün açık bir şekilde görülebildiği bir vesikalım fotoğraf olmasını Asgardia Türkiye ekibi olarak öneriyoruz)
  2. Gerçek bir resminizi kullanıyor olmalısınız. Bunun doğruluğunu “ters bir resim aramasıyla” kontrol ediyoruz. Gerçek resmini kullanmayan adayların hepsi oy kullanma süresi sonunda diskalifiye edilecek ve oyları geçersiz sayılacak.
  3. Aday programınızda, seçildiğiniz takdirde, başarmak istediğinizi konuları belirtmeniz gerekmektedir. ‘Bana oy verin!’ bir program değil. Bu tür programlar oylama döneminin sonunda dikkate alınmayacak ve oyları geçersiz sayılacak.
  4. Oylamada sahtecilik yaptığı tespit edilen adaylar (Örneğin; kendilerine oy vermek için sahte hesap açanlar, oy almak için baskı taktiği uygulayanlar, birini seçilmesi için başkası adına oy vermek gibi) diskalifiye edilecek ve Asgardia bünyesindeki görev alanlarından uzaklaştırılacaktır. Kampanyaları diskalifiye edilecek, kaldırılacak ve oyları uyarı yapılmaksızın geçersiz sayılacaktır.
  5. Adaylara karşı saldırgan kampanya yürütmek yasaktır. Lütfen, bkz. Asgardia Anayasası Bölüm 5 Madde 4. Bu tür kampanyalar derhal diskalifiye edilecektir.
  6. Lütfen unutmayın; Asgardia’nın geleceğini siz belirliyorsunuz ve hepimiz Asgardia’nın iyiliği için buradayız ve birlikte çalışmamız gerekiyor.

Asgardia Merkez Seçim Komisyonu

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: