İş Geçmişim

İş Yeri

Görev/İş

Yıl

Talya Oteli

Garson

1984 – 1985

Görev/Sorumluluk:Uygun servis tekniklerini kullanarak, gerekli hizmetleri sağlamak, tatlı ve yemekleri flambe ile hazırlayıp pişirmek ve sorumlu olduğum alandaki tüm personel ve olayların kontrol ve koordinesini asğlamak.

Türk Hava Kuvvetleri

Astsubay/Yaklaşma Kontrol

1985 – 1993

Görev/Sorumluluk: Uçuşlar başlamadan önce, gerekli tüm toplantılara (brifing) katılıp (filolar, arama-kurtarma ekipleri, meteoroloji, uçuş bilgi merkezi) uçuş başlayana kadar hazır olmak. Uçuş boyunca verilecek talimatlarla pilotları yönlendirmek, diğer uçaklarla ve mânialarla ayırmalarını yapmak ve emniyetli bir uçuş ve sonrasından iniş için talimatları vermek. Tüm bunları koordine ederken, uçuş kulesi ile iletişime geçerek; meteorolojik bilgiler de dâhil (altimetrik basınç, görüş vs.) gerekli tüm bilgileri alarak, uçağın son durumu ile ilgili bilgileri akatarmak.

GuideTour

Rehber

1993 – 1995

Görev/Sorumluluk: Turistlere tüm tarihi yerlerle ilgili faydalı bilgileri vererek, seyehatleri boyunca memnun kalmalarını sağlamak.

Çelebi yer Hizmetleri

Operasyon/Kordinasyon Memuru

1995 – 1996

Görev/Sorumluluk:

Operasyon Departmanı: Tüm uçaklar inmeden önce, ilgili tüm mesajları (movement mesajları) kontrol ederek gelen yolcu, bagaj ve kargo bilgilerini ramp ve trafik departmanlarına gönderip uçağın kalkışı için (catering, yakıt, temizlik, yükleme ve oturma planı) tüm hazırlıkların yapılmasını ve bunları yaparak uçağın en hızlı ve güvenli bir şekilde kalkışa hazır olmasını sağlamak. Tüm yüklemeyi, cateringi, yakıtı, check-in deskleri ve diğer yer görevlilerini koordine ederek, uçağın planlanan tarifesine uygun bir şekilde kalıkışına hazır hale getirmek. Uçağın belirlenen saatinde kalkışa geçmesinden emin olmak için de; tüm check-in yapan yolcular, bagajları ve kargoları hesaplayarak, ağırlık ve denge formunu doldurup (load-and-trim sheet) bunu pilota teslim etmek. Kabin görevlilerini yolcu sayısı ve uçak mutfağına yüklenen catering sayısını bildirmek.

 

Koordinasyon Departmanı: Tüm operasyon memurlarını, ramp görevlilerini ve check-in memurlarını koordine etmek ve kalkıştan önce bu kişilerin taleplerini catering hizmeti, yakıt vs. gibi gerekli departmanlara iletmek; İnişten önce havayollarından gelen tüm harekât bilgisini (movement message) almak, dosyalamak ve belirlenmiş operasyon görevlilerine iletmek. Kalkıştan sonra, tüm harekât bilgilerini ilgili birimlere ulaştırmak.

Kaçkar Havacılık

İstasyon Müdürü

1996 – 1997

Görev: Bir gözetim ve temsil şirketi olarak (Rusya, Ukrayna, Kazakistan ve Özbekistan’dan 11 havayolu şirketi); slot ve park pozisyonları da dâhil, ilgili tüm uçuş bilgilerini yer hizmetleri şirketine, havaalanı otoritesine ve sivil havacılık genel müdürlüğüne iletmek. Gerekli ödemeleri yapmak ve o havayolu şirketlerini, tüm yasal düzenlemelerle, Türkiye’de temsil etmek.

DTS Marine

Tercüman

1997 – 1998

Görev: Yabancı müşterilerle iletişim kurmak (yazılı ya da sözlü). Tüm belgeleri (mektuplar, kullanım kılavuzları vs.) gerektiğinde Türkçe ya da İngilizce’ye çevirmek.

Bayındır Uluslararası Termimali

Danışma-Haberleşme Süpervizör

1999 – 2000

Görev: Departmanlar arası koordinasyonu sağlamak; tüm personeli eğitmek ve vardiya sırasında tüm monitörlerin, bilgi ekranlarının, konveyörlerin, danışma ve anons sistemlerinin çalıştığından emin olmak. Ek olarak, resmi görevlilerle birlikte check-in deskler, park alanı ve/veya köprü, konveyörleri tahsis etmek. Vardiya sırasındaki olayların tümünü vardiya kayıt defterine rapor etmek.

SFKaInternational

Şirket Sahibi

2000 – 2002

Görev: Yeni müşteri ve/veya tedarikçiler bulmak. Muhtemel yeni müşteri/ortaklarla tanışmak için ticaret fuarlarına katılmak. Şirketin karlılığını artırmak.

Ege-Med

Dış Ticaret Müdürü

2002 – 2004

Görev: Yeni müşteri ve/veya sağlayıcılar bulmak. Muhtemel yeni müşteri/ortaklarla tanışmak için ticaret fuarlarına katılmak. Şirketin karlılığını artırmak.

St. Paul Kültür Merkezi

Güvenlik Şefi

2005 – 2007

Görev: Dua ve ibadet için bir araya gelindiğinde, yerel Hristiyan topluluğunun (Türk ve Yabancılardan oluşmaktadır) maksimum güvenliğini sağlamak.

Altınel Medikal

Dış Ticaret Müdürü

2007 – 2009

Görev: Yeni müşteri ve/veya sağlayıcılar bulmak. Muhtemel yeni müşteri/ortaklarla tanışmak için ticaret fuarlarına katılmak. Şirketin karlılığını artırmak.

Freelance

Çevirmen

 2005

Görev: Çeviri işlerinde gerçek anlam ve ifadeyi verebilmek için sıkı çalışarak, müşterilere en iyi sonucu vermek.

Teknikeller

Dış Ticaret Müdürü

2009 – 2010

Görev: Yeni müşteri ve/veya sağlayıcılar bulmak. Muhtemel yeni müşteri/ortaklarla tanışmak için ticaret fuarlarına katılmak. Şirketin karlılığını artırmak.

Asgardia

Gönüllü – NCM

 2017

Görev:Görev aldığımız toplulukta (Türkiye) farkındalık oluşturmak ve sıklıkla bilgi paylaşımında bulunarak insanları güncel olarak bilgilendirmek. Facebook ve forum sayfalarını takip ederek, gerektiğinde uygunsuz mesajlara (CoC kurallarına bağlı kalarak) müdahale ya da uyarıda bulunmak ve gerekirse çözüm sağlamak adına ilgili yetkili birimlere iletmek. Facebook üzerinden gelen soruları zamanında cevaplamak ve çözüm sağlamak ve gerekmesi durumunda üst mevkilere danışmak.