Hoş Geldiniz!

Bu sitede neler bulacaksınız?

 

Ne kadar kişisel bir site gibi görünse de, sitenin asıl amacı seçime katılacak olan tüm Asgardia Vatandaşlarına kendimi ifade etmek ve tanıtmaktır.

 

Asgardia’nın kurulmasıyla ilgili haberler çıktığında, ilk işim biraz araştırma yapmak olmuştu! İlk başta şüpheyle yaklaştığım, ancak sonrasında yaptığım araştırmalarla, ciddiyetini anladığım bu oluşumda ben de yer almalıydım. Bu nedenle ailemle birlikte, ilk kayıt olanlardan birisiyim ve çevremden birçok insanın da bu oluşumda yer alması için çalıştım ve sanırım başarılı oldum.

 

Öncelikle, Asgardia'ya katılma sürecinden başlayarak, hakkımda kısa bir bilgi vermek istiyorum. 

 

Daha sonra ise, herhangi bir görev almadan, tamamen kendi inisiyatifimle, Asgardia.Space sayfasındaki bazı sayfaları ve Facebook sayfalarındaki (Asgardia Türkiye ve Asgardia Türkiye (Resmi Grup)) bazı paylaşımları Türkçe’ye çevirdim. İlerleyen zamanlarda gönüllüler arandığını öğrenince, başvurdum ve yapılan görüşmeler ve değerlendirmeler sonucu bir CIVIC.ASGARDIA gönüllüsü olarak eğitim almaya başladım. Eğitimim bittikten sonra, Türkiye ekip arkadaşlarımın da desteğiyle, Ulusal Topluluk Müdürü (National Community Manager – NCM) olarak görevlendirildim.

 

Bu arada Yerel Liderlik olarak da adlandırabileceğimiz Debutant için adaylığımı koydum. Bunu bir adım daha ileri götürerek, şimdi de Asgardia Parlamentosunda 14 sandalye ile temsil edilecek olan 3. Bölge’den aday olma kararı aldım ve sizleri temsil etmeye hak kazandım.

 

Tek amacım geleceğimizin daha da aydınlık, güvenli, şeffaf ve huzur dolu olması için sizlerle birlikte çalışabilmek!

 

İşte, bu sayfayı da bu yüzden kurdum. Ciddiyet ve Disiplin içerisinde çalışabilmek, siz değerli Asgardialılara daha hızlı ulaşabilmek ve sizlerin de bana daha hızlı ulaşabilmeniz, isteklerinizi, önerilerinizi, eleştirilerinizi ilk elden öğrenebilmek tek amacım.

 

Bir de Logo ile ilgili küçük bir bilgi vermek istiyorum. Logo kardeşim İsmail Kaplan tarafından tasarlandı. Üstteki 3 yıldız 3. Bölgeyi, dolayısıyla Türkçe'yi birincil dilleri olarak seçmiş olanları temsil etmektedir. Koyu lacivert renk ve alttaki kahverengi tondaki renk ise Asgardia’nın renkleri. Ortadaki beyaz hilal şekli ise ufkun uzaydan görüntüsünü simgeliyor. Asgardia ruhunu yansıttığı için kardeşime çok teşekkür ediyorum.

 

Bu konularda daha detaylı açılımlar için, lütfen, sayfayı takipte kalın!